Jak vybrat čerpadlo?

Pokud nejste s problematikou čerpadel dobře seznámeni, s výběrem čerpadla nespěchejte a využijte naší bezplatné konzultace. Nákup čerpadla (dobrého čerpadla) není zanedbatelnou investicí, a aby vám v provozu správně a dlouho sloužilo je potřeba dobře zvážit jaké čerpadlo bude nejvhodnější volbou právě pro vás.

V populárně naučné literatuře nebo na internetu najdete návody a postupy jak čerpadlo správně vybrat a koupit, jedná se ale o poměrně složitý výběr a posouzení opravdu mnoha aspektů. Navrhnout se musí kromě samotného čerpadla také jeho ochrana a ovládání.
Nenabízíme tedy návod, jak vybrat čerpadla, ale nabízíme vám pomoc jeho výběrem. Kontaktujte nás nebo poptejte čerpadlo v našem formuláři, rádi se vám budeme věnovat. Nebo nás přímo navštivte v našem prodejním skladu.
V naší základní nabídce jsou čerpadlo od dvou renomovaných (byť na českém trhu ne zcela známých) italských výrobců ZDS a OFT. Oba výrobci mají kompletní výrobu čerpadel ve svých továrnách v Itálii, což je dnes velká již poměrně velká vzácnost (drtivá většina čerpadel na trhu jsou čerpadla vyráběná v Asii nebo čerpadla kompletovaná z dílů vyráběných v Asii.)
ZDS – výrobce ponorných čerpadel 4“, nabízí zatím zcela unikátní technologie. Jedná se především o integrované ochrany čerpadel, které umožňují velice snadnou instalaci, a velmi vysokou odolnost proti hlavnímu nepříteli čerpadel, kterým je písek. Tolerovaná je hodnota 120 mg/m3 (zcela mimo dosah u ostatních značek)
OFT – výrobce kompletní řady čerpadel. Z celé nabídky bychom rádi zvýraznily ponorná čerpadla 5“, vhodné pro automatické zavlažování při využití kopaných studní nebo nádrží, a také neskutečně tichá samonasávací čerpadla vhodná pro sestavení domácí vodárny.