Hydrowalls - samozavlažovací vertikální zahrady

Dovolujeme si představit nový jednoduchý modulární systém pro stavbu vertikálních zahrad HYDROWALLS, který je pro výstavbu vertikálních zahrad, v porovnání s již zaběhlým systémem HYDROBRICKS, snad ještě snadnější cestou k vaší vysněné zelené stěně. Samozřejmostí je podpora z naší strany pomocí kompletních projektových návrhů zelené stěny včetně doporučení na typ čerpadla a nádrže na vodu na míru. Nejsnadnější je instalace modulů systému na hliníkové profily, systém tak lze použít na jakékoli povrchy od obyčejných nerovných cihlových, přes betonové a rovné sádrokartonové až po vytvoření zelené stěny pouze z hliníkových profilů. Nový modulární systém vertikálních zahrad Hydrowalls nás jednoduše baví!

Zelenou stěnu si můžete sestavit ze třech velikostí polic, do kterých se vejde 1-3-7 květináčů s výškou 8,5-9 cm. Stejně jako u Hydrobricks jsou tedy květiny ve standardních květináčích, jsou ale instalovány více vzpřímeně, mnohem lépe tak systém vyhovuje pěstování květin v sypkých minerálních substrátech. Všechny typy polic měří na výšku 189 mm a hluboké jsou 126 mm. Zelená stěna se díky tomu dá postavit opravdu úplně všude a není omezena ani výškou stěny ani rohy či sloupy.

 

Na stěnu se nejprve připevní hliníkový profil a přímo na něj se již navrtávají jednotlivé police. Na rozdíl od systému Hydyrobricks zde odpadá přivrtávání základních desek a až poté nacvakávání jednotlivých polic. Voda zde nestéká po deskách, ale teče rovnou z police do police pomocí odtokových kanálků. Stejně jako u systému Hydrobricks se plní prostor pod květináči vodou závlaha je tedy spodem. Voda protéká a přepadá přes dostatečně velké otvory, nehrozí kolaps závlahy. Stejný je rozvod vody a čerpadlo v nádrži, které je součástí i tohoto systému. Systém lze zalévat i přímo ze zdroje, který napouští vodu do nejvyššího patra, přepad z nejnižšího pak může být odveden do kanalizace. Nádrž a čerpadlo je ale určitě lepší variantou. Vodu přepadávající z vyššího do nižšího patra lze snadno pomocí potrubí převést na požadované místo, ze systému HYDROWALLS (na rozdíl od Hydrobricks) lze vytvářet ve stěně okna, nebo nepravidelné tvary. I nádrž na vodu tak může být umístěna jinde, než přímo pod stěnou.