Ovládání čerpadel

Pokud čerpadlo slouží pro závlahový systém, nejjednodušší a nejspolehlivější je zapínaní a vypínání čerpadla pomocí stykače signálem přímo z ovládací jednotky.

Často je ale požadován ještě odběr vody pro jiné účely. V takovém případě poslouží klasicky poskládaná vodárna, složená z čerpadla, tlakové (expanzní) nádoby a tlakového spínače, nebo leze využít některý z elektronických průtokových zařízení pro automatické ovládání čerpadel, nebo využít nejdokonalejší ovládání čerpadla pomocí frekvenčního měniče.

V naší nabídce najdete tlakové spínače v jednofázovém i třífázovém provedení, ve dvou tlakových řadách. K tomu tlakový spínač v třícestné armatuře a také reverzní tlakový spínač, který slouží jako ochrana čerpadla proti běhu na sucho.

Z elektronických průtokových zařízení typu presscontrol nabízíme BRIO MT, BRIO TANK s integrovanou tlakovou nádobou a velice oblíbené BRIO TOP vybavené velmi užitečnými funkcemi.

Pro ovládání čerpadel pomocí regulace otáček v našem sortimentu naleznete průtokové frekvenční měniče SIRIO pro ovládání třífázových motorů (3x220V), SIRIO ENTRY pro ovládání jednofázových čerpadel. Dále pak nástěnný frekvenční měnič  ENERGY spojený se systémem sondou.