Samohybný zavlažovací vozík

Samohybný zavlažovací vozík

 

V některých případech se přes veškerou snahu nepodaří zajistit dostatek financí pro vybudování automatického závlahového systému. Pro tento případ máme připravenou variantu poloautomatické závlahy pomocí samohybného zavlažovacího vozíku, který veze nejčastěji celokruhový, úderový postřikovač. Přívod vody se zajistí podle jednoho z uvedených způsobů.

 

Zapojení a zprovoznění vozíku je pak otázkou několika minut. Po ukončení závlahy (po přejetí hřiště) se vozík automaticky zastaví a uzavře přívod vody. Pro slušnou závlahu hřiště jsou nutné dva přejezdy vozíku, vždy po ose podélné poloviny hřiště. Rovnoměrnost závlahy je dostačující, ale není lepší než u automatické závlahy s postřikovači. Srážkový úhrn je největší v ose pohybu vozíku, do obou stran pak klesá.

 

Vozík se pohybuje navíjením na lanko, které se natáhne přes délku hřiště a zajistí se kolíkem. Navíjení zajišťuje zcela bezúdržbový ( na rozdíl od ostatních modelů na trhu ) zapouzdřený mechanizmus. Další výjimečnou vlastností je schopnost uzavřít přívod vody při nechtěném zablokování pohybu. Tím se zabrání možnému zničení trávníku přemokřením, pokud se tažená hadice z nějakého důvodu zamotá a neumožní vozíku pohyb vpřed.