Hydrobricks - samozavlažovací vertikální zahrady

POKUD MÁTE ZÁJEM O ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY, VYUŽIJTE PROSÍM NÁŠ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

STAČÍ ZADAT POŽADOVANOU VÝŠKU A ŠÍŘKU STĚNY.

POKUD POTŘEBUJETE POUZE NAKOUPIT, PŘEJDĚTE PROSÍM DO NAŠEHO E-SHOPU.

Vertikální zahrady

nebo zelené stěny, jak se komu líbí, jsou v posledních letech stále více populárním doplňkem veřejných, firemních, ale i soukromých prostor. Stěna ze skutečných, živých rostlin má kromě nezpochybnitelného estetického efektu i další pozitivní účinky. Velmi zpříjemňuje pobyt v její blízkosti, prokazatelně čistí vzduch, vylepšuje mikroklima v místnosti.

Většina systémů pro vertikální zahrady je instalačně i ekonomicky velice náročná. My nabízíme jednoduchý, ale naprosto spolehlivý systém. Skládá se ze základních desek, které se jednoduše několika šrouby připevní na stěnu, a polic, které tvoří jednotlivá patra stěny. Není zde zapotřebí žádná speciální hydroizolace, závlahová voda bezpečně stéká ve vymezeném prostoru. Základní desky na sebe přesně navazují a dají se jednoduše zkrátit, takže velikost zelené stěny může být libovolná. Závlahová voda je vedena skrytým potrubím do nejvyššího patra stěny, odkud pak jednoduše stéká do nižších pater.

Pokud se vám líbí nápad umístit květiny na stěnu a pak si téměř bezúdržbově užívat krásný doplněk vašeho bydlení, kontaktujte nás. Rádi vám navrhneme vhodné řešení šité na míru právě pro vás.

 

 

 

 

Instalace je velice snadná. Do základní desky se jednotlivé police, které tvoří patra vertikální zahrady jednoduše nasazují.

 

 

 

 

 

 

 

Velikost řešené plochy je libovolná, základní desky na sebe přesně navazují, dají se snadno zkrátit.

 

 

 

 

 

Řešení „ za roh“ není problém.

 

 

 

 

 

 

 

Závlahová voda po vytlačení do nejvyššího patra zásobuje jednotlivé police jednoduchým přepadem.

 

 

 

 

 

 

Rozmístění květin a jejich velikost je čistě na autorovi. Květiny se instalují do polic v květináčích tak, jak je zakoupíte. Pokud bude do závlahové vody přidáno vhodné hnojivo, není nutné je hned přesazovat do kvalitnějšího substrátu.

 

 

 

 

 

Rozvod vody je šikovně skrytý. Výtlačné potrubí vede vodu z nádrže pod stěnou do nejvyššího patra. Než voda začne stékat do nižšího patra stěny, vytvoří se v polici hladina vody, ze které jsou květiny zavlažovány. Postupně se tímto způsobem naplní všechna patra. Po vypnutí čerpadla ( nejčastěji je čerpadlo spínané a vypínané obyčejným zásuvkovým časovačem) se voda ze všech pater postupně vypustí důmyslným odvodňovacím kanálkem, který je v každém patře vertikální zahrady chráněn malým filtrem. Rostliny tak nestojí stále ve vodě. Podle umístění je jen třeba najít správný režim a frekvenci závlahy. Spotřeba vody se podle umístění stěny velmi liší. Někde může stačit jedna závlaha týdně, někdy je potřeba napustit zahradu každý den. Čerpadlo, které tlačí vodu do nejvyššího patra, je navrženo tak, aby se voda dostala bezpečně do nejvyššího bodu stěny v dostatečném množství a aby všechna patra byla dostatečně zavodněna v krátkém časovém intervalu. Výkon čerpadla tedy záleží na velikosti zelené stěny. S výběrem čerpadla vám samozřejmě rádi pomůžeme.

 

 

 

 

 

 

Rozteč a šířka jednotlivých polic tvořící patra vertikální zahrady je volitelná.

 

 

 

 

 

 

 

Květináč je ke konstrukci připojen svorkou, která pevně drží květinu na místě i v exteriéru. Závlahová voda je po načerpání do reservoáru pomalu vypouštěna, květiny tak nestojí stále ve vodě. Je potřeba najít ideální frekvenci a délku napouštění systému závlahovou vodou, aby došlo ke kvalitní závlaze a rostlinám se dařilo.

 

 

 

 

POKUD POTŘEBUJETE POUZE NAKOUPIT, PŘEJDĚTE PROSÍM DO NAŠEHO E-SHOPU.

 

 

Galerie: 
Příprava na istalaci závlahy pro zelenou stěnu
Instalace čerpadla do zásobníku vody
Instalace rozvodného potrubí
Plnění zásobníku vodou
Plnění zásobníku vodou
Rozvod vody
Kontrola distribuce vody
Distribuce vody
Aranžování květin
Aranžování květin
Aranžování květin
Aranžování květin
Zelená stěna
Kontrola výsledku
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada - dokončení instalace
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada