Automatické zavlažování

závlaha zahradySystém automatického zavlažování je složen z mnoha prvků. Koncovým prvkem pro postřik vody jsou postřikovače. V naší nabídce naleznete širokou nabídku postřikovačů od předních světových výrobců, které jsou vybaveny mnoha funkcemi usnadňujícími instalaci, provoz a údržbu. Takové jsou určeny především pro profesionální instalace. V nabídce je také ekonomická řada postřikovačů umožňující velice snadnou instalaci při stavbě systému svépomocí.

Mozkem systému je ovládací jednotka. Je to prvek, se kterým se jak profesionální závlaháři, tak majitelé systémů dostávají do kontaktu nejčastěji. Proto nabízíme široký výběr ovládacích jednotek od více výrobců, aby si vybrat mohl opravdu každý.
Jednotky reagují nejčastěji na stav dešťového čidla, v některých případech i na čidla zemní vlhkosti nebo teplotního čidla. Některé modely jednotek přímo reagují na aktuální stav počasí, některé dokonce na aktuální předpověď počasí. V nabídce jsou klasické nástěnné jednotky, bateriové moduly a také stále vyžadovanější jednotky se vzdáleným přístupem přes mobilní aplikace.
Otevření a uzavření průtoku vody mají na starost elektromagnetické ventily. Nejčastěji ovládané bezpečným napětím 24 VAC. Mohou být ovládány ale i bateriově. U elektromagnetických ventilů záleží nejvíce na odolnosti a spolehlivosti.
Koncovým prvkem automatické závlahy nemusí být jen postřikovače, ale i mnoho prvků mikrozávlahy. Pod mikrozávlahu řadíme prvky, které vodu pouze vykapávají, ale i nízkotlaké postřikovače.
Automatický systém se neobejde bez dalších prvků. Jedná se o nezbytné filtry, které chrání systém před nečistotou ve vodě, a ventilové šachty, do kterých jsou ukryty elektromagnetické ventily pod úrovní terénu.
Ke kompletní instalaci je ještě potřeba vodoinstalační materiál pro vedení vody (potrubí, spojky) a elektroinstalační materiál pro vedení signálu od jednotky k ventilům.